TARİHÇE

1995 yılının Ocak ayında Kadıköy Kırtasiyeci Sokak’ta dönemin ağır baskı koşulları altında kurulan BEKSAV, sosyalist bir perspektifle “toplum için sanat, insanlık için bilim, özgürlük için politika” sloganı etrafında faaliyet yürüttü. Başta müzik, tiyatro, sinema, edebiyat olmak üzere sanatın değişik alanlarında ürünler veren Vakıf ayrıca, enstrüman, dans, fotoğraf, resim gibi pek çok alanda kurslar açtı; düzenlediği güncel ya da kuramsal tartışma/seminerleri yayına hazır dosyalar haline getirdi. Sergiler ve turnelerle geniş kitlelerle buluştu.

2006 yılında Kadıköy’de başka bir binaya taşınan BEKSAV, 2010’da kısa bir süre faaliyetlerini Ankara’da sürdürdü. Bir süredir kapalı olan Vakıf, Kasım ayı itibariyle faaliyetlerine kaldığı yerden ve yine Kadıköy’den devam ediyor. BEKSAV tarafından çıkartılan “Sanat ve Hayat” dergisi de yeniden yayın hayatına başladı.

Parents can continue enrolling https://essaydragon.com/ their children over the next few weeks, so the summer number might increase, he added.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*