Dans Atölyesi

Dans Atölyesi

Eğitmen FAYSAL TEKOĞLU
Arjantin Tango
Kendiliğinden ve yapanın yarattığı bir dans… Ve çoğu kez hayatın metaforik bir ifadesi… Çok doğal, bazen gerçekliğe bir karşı çıkış veya kendini yeniden gerçekleştirme biçimi… Beraber bir tuzağın koynuna düşmeyi çok isteyen ve bunu ilk kimin söyleyeceğini yoklayanların dansı… Dans etme yeteneğine sahip olanların değil, herkesin dansı TANGO… Uygulama Alanları: İstanbul da her gece farklı mekânda Tango gecesi (Milonga) yapılmaktadır.Farklı günlerde de düzenli Tango pratikleri yapılmaktadır.yapılmaktadır. 5 Başlangıç Seviyesi Arjantin Tango Atölyesi:
Arjantin Tangonun temel adımları ile birlikte duruş, denge, yürüyüş, ritim, bedenin duygusal ifadesi ve hafızanın doğal buluşması bununda daha sonra zihin yoluyla teknik duruşlara dönüşmesini amaçlamaktadır. Eğitime katılan arkadaşlar bu çalışmayla ‘Kendi Özgün Stillerini’ oluşturabileceklerdir.

Kendiliğinden ve yapanın yarattığı bir dans… Ve çoğu kez hayatın metaforik bir ifadesi… Çok doğal, bazen gerçekliğe bir karşı çıkış veya kendini yeniden gerçekleştirme biçimi… Beraber bir tuzağın koynuna düşmeyi çok isteyen ve bunu ilk kimin söyleyeceğini yoklayanların dansı… Dans etme yeteneğine sahip olanların değil, herkesin dansı TANGO…

Ders ve Saat: Grup ders :1,5 saat.

Latin ve Kafkas Dansları
Egitmenimiz Yüksel Kahraman Ulusal ve Uluslararası birçok dans projesinde yer almıştır. Halen bir çok kurumun Latin dansları ve özellikle Gürcü Dansları atölyelerinin eğitmenidir.

Özel olarak Gürcü kültürü ve dansları üzerine araştırma ve çalışmaları vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*