SURUÇ’TA ÖLDÜREMEDİKLERİNE OPERASYON

İstanbul başta olmak üzere Amed, Eskişehir, Antakya ve Ankara’da sabah saatlerinde yapılan polis operasyonlarında Suruç katliamında yaralanan gençler başta olmak üzere, SGDF, ESP ve vakfımız BEKSAV çalışanları gözaltına alındı. Suruç’ta katledemedikleri sosyalistleri polis operasyonuyla sindirmeye çalışan devlet Suruç katliamındaki suçlarını gizlilik kararıyla örtbas etmeye çalışırken, yitirdikleri yoldaşlarının acılarını yaşayan ve mücadelelerini sürdüren sosyalistleri hedef alarak özel tim, panzerlerle yaşam alanlarına operasyon adı altında siyasi soykırım gerçekleştirdi.
Vakfımız binasının bulunduğu sokak ve çevresi sabah saatlerinde polis ablukası altına alınmış kar maskeli özel harekat timleri ve akrep adı verilen polis otosu vakıf binası önünde durmuş çevreyi terörize etmiştir. Vakfımıza girmeye çalışan yöneticilerimiz kimlik kontrolüyle içeri girebilmiş. Vakfımız çalışanı ve Vardiya müzik gurubu üyesi Hakan Öz vakfımız girişinde yaka paça gözaltına alınmıştır, yine vakfımız çalışanı ve Sarya müzik gurubu üyesi Ezgi Bedel evinde sabah saatlerinde gözaltına alınmıştır.
hakan resmi
Vakfımız 20 yıldır devlet baskısıyla karşı karşıyadır, bir çok kez vakıf binamız basılmış yöneticisi ve çalışanları gözaltına alınmış, teknik malzeme ve bilgisayarlarına el konulmuştu. Gelinen süreç itibariyle aynı baskı ve zor tekrar etmektedir.
Tüm duyarlı kesimleri vakfımızla dayanışma çağrısı yapıyoruz. Yaşanan polis baskısını protesto etmek için 04/12/2015 saat 17.00 ‘de KADIKÖY Halitağa cad. HDP İlçe binasının önüne bekliyoruz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*