Maskeliler 16 Şubat’ta Kadıköy’de

BEKSAV Tiyatro İmge yeni bir oyunla seyircisiyle buluşuyor. Kendisi de bir işgal ve sömürgecilik karşıtı olan Ilan Hatsor’un ödüllü Maskeliler oyunu. Oyunda kimi anlarda insan halleri karşısında kalbinizin sıkıştığı kimi zamanlarda işgale ve sömürgeciliğe öfkelendiğiniz bir duygudan bir duyguya ya da fikre geçtiğiniz anları yaşıyorsunuz. İşgal altındaki bir coğrafyada ihanet, bağlılık, kardeşlik, insan gibi yasama isteğiyle halkının mücadelesi, gelecek hayalleri arasındaki gerilimleri, çelişkileri oyunda hep birlikte yaşıyorsunuz.

 

Bu gerilimler ve çelişkiler işgal altındaki tüm ülkelerde ve de coğrafyalarda yaşanıyor. İnsanca yaşama isteği, kendi dili, kimliği, haklarıyla insan olarak yaşamak ve diğer halklarla eşitlik mücadelesi ezilen uluslar için bu oyunla sahnede mimiğe, jeste, Davut’un haykırışına, Halit in öfkesine, Naim in bir uçtan bir uca savrulmasında kendini ortaya koyuyor. Belki de coğrafyamızda ezilen ulusların evlatlarının günlüğü olan oyun aynı zamanda kendimize bir ayna da tutarak işgale ve sömürgeciliğe karşı çıkmanın önemini de ortaya koyuyor. Yönetmenliğini Ali Yıldırım’ım yaptığı oyun seyircisiyle buluşuyor.

 

İyi seyirler

 

Tiyatro İmge Maskeliler oyun biletini satın almak için;

 

https://tiyatrolar.com.tr/m/tiyatro/maskeliler-6

Deexterne profile forschungsschwerpunkte qumrantexte ghostwriter seminararbeit best-ghostwriter.com/seminararbeit und sog.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*